Nauha turkoosi "Crash" 50mm 20m

Floristik24 Nauha turkoosi "Crash" 50mm 20m

Nauha turkoosi "Crash" 50mm 20m

15,40 € *

0,77 € varten m

Toimitus 24. Maaliskuu **

Customers Customers Customers

Antonia I. ja 50 muuta rakastavat Nauha turkoosi "Crash"...

100 EUR tavaroiden arvosta ei toimituskuluja FI

Saavuta hienoja ja tyylikkäitä koristeellisia efektejä tällä turkoosin värisellä nauhalla "Crash"! Kangas käsitellään erityisellä menetelmällä niin, että syntyy taitteita, jotka korostavat erityisesti väriä ja antavat nauhan myös laskeutua eri tavalla. Tätä kutsutaan Crash-efektiksi tai Crincle-efektiksi; myös tällaista kangasta kutsutaan rypistyneeksi.

Siten voit tehdä esimerkiksi kauniita rusetteja tai myös loihtia kattokoristeita, jotka näyttävät erityisen tyylikkäiltä ristiäisiin tai vauvakutsuille. Hienoa tässä koristenauhassa on se, että sinun tuskin tarvitsee nähdä vaivaa kankaan asettamiseksi paikalleen. Leikkaa vain haluamasi pituus ja ripusta nauha pareittain tai yksinään tuoleihin, sisäänkäynnillä tai kukka-astioihin.

Turkoosi "Crash"-nauha on kääritty muovikelalle ja kiinnitetty huolellisesti kahdella nastalla. Rypytetyn kankaan pituus on noin 20 metriä ja leveys noin 50 millimetriä. Turkoosi väri tulee erityisesti vaaleassa esiintymisessä erittäin hyvin esille, koska käsityöläisnauha kimaltelee kuin satiini hieno.


Leveys: n. 50mm
Pituus: n. 20m
Väri: Turkoosi
Materiaali: Crashband
Tuotenro: 2234-050-150
laivaus-Paino: ≈0,22 kg
Toimitus: 24. Maaliskuu **

Lisätietoja

Artikkelin kuvagalleria

kohteita Nauha turkoosi "Crash" 50mm 20m

Silkkinauhat

Artikkeli, jossa on vain pieniä määriä.
Kausituotteita ei voida järjestää uudelleen!


Last Minute

Nauhat ja lahjanauha  - kaikki alaluokat yhdellä silmäyksellä