
Keinotekoiset unikonsiemenpalot keltaiset, ruskeat H70cm
-25% Coupon code:
AUTUMN25
Toimitus 14. lokakuu **



100 EUR tavaroiden arvosta ei toimituskuluja


Kuivakimppu kertaa toisin: Se, että varren unikkokapselit ovat keinotekoisia kasveja, on mainittava tässä nimenomaisesti. On nimittäin vaikea uskoa, kuinka lähellä luontoa VIANA-koristemerkki on tämän unikkokoristeen kanssa. Jokainen muovista valmistettu kapseli on muotoiltu eri tavalla ja maalattu yksilöllisesti, aivan kuin kasvi olisi huolellisesti kuivattu. Lehdet ovat myös monivärisiä ja jäljittelevät muodoltaan täydellisesti kaikkia kuivien lehtien ominaisuuksia - lukuun ottamatta hyönteisten aiheuttamia pieniä syöntivaurioita! Erittäin pitkä varsi voidaan taivuttaa hieman koristehankkeita varten. Näin voit järjestää syyskoristeesi omien ideoitesi mukaan pienintä yksityiskohtaa myöten.
Soolona pöydällä tai vielä paremmin korkeassa lasimaljakossa nämä tekokukat useina jo muodostavat vaikuttavan syyskimpun. Korkean realistisuuden vuoksi voit myös sitoa useita oksia yhteen narulla ja ripustaa - aivan kuin haluaisit antaa koristeunikkojen kuivua pidemmälle. Keinotekoinen unikko sopisi tietysti erinomaisesti vanhaan palkistoon, jossa on maataloustyökaluja ja viljankorvia, mutta tavalliselle seinällekin se levittää loppukesän lämmintä viehätystä. VIANA tarjoaa myös suuria, kuivattuja alliumin kukkia tässä mallissa. Sinulla on siis myös mahdollisuus koota näyttäviä syyskoristeita!
Saat varren, jossa on keinotekoisia unikkokapuloita keltaisen, ruskean ja violetin värisinä. Näin tehdessäsi varsi haarautuu edelleen kolmeksi pienemmäksi ja kahdeksi suuremmaksi siemenkapseliksi. Pienemmän kapselin halkaisija on noin 2,5 senttimetriä ja suuremman noin 3,7 senttimetriä. Korkeus on noin 5 senttimetriä. Varren kanssa tekokasvien komea kokonaispituus on noin 70 senttimetriä.
Kokonaispituus: noin 70cm
Halkaisija siemenkapseli: noin Ø2,5cm / Ø3,7cm
Korkeus siemenkapseli: noin Ø2,5cm / Ø3,7cm
Korkeus siemenkapseli: noin. 5cm
Väri: Keltainen, ruskea, violetti, valkoinenMateriaali: Muovi, metalli
Määrä: 1 kpl
Huom: Tuotekuvissa näkyvät lisävarusteet ja koriste-esineet eivät kuulu tuotteeseen, ellei niitä ole erikseen mainittu.
DeepL_Translate
Tuotenro: 68524
Paino: 0,5 kg
Toimitus: 14. lokakuu **

- uusia artikkeleita joka päivä
- monipuoliset maksutavat
- 97% asiakasarvostelut
- viikoittaiset alennuskampanjat uutiskirjeessä
- youtube-kanavamme selittää monia artikkeleita
- laaja asiakaspalvelu
minimum bestillingsverdi Floristik24.fi: 15 €
EU:n vastuulla
nimi: IGB-Gruppe GmbHsähköpostiosoite: info@igb-gruppe.de
Street: Erlestraße 95
Postinumero: 45894
Kaupunki: Gelsenkirchen
maassa: DE
Puhelinnumero: +49 209 3598 2666
1. Tuotteen ja yrityksen tunnistetiedot
Tuotteen nimi: Keinotekoiset unikonsiemenpalot keltaiset, ruskeat H70cm
Valmistaja/maahantuoja: IGB-Gruppe GmbH
Osoite: Erlestraße 95, 45894 , Gelsenkirchen , DE, +49 209 3598 2666,
Yhteystiedot: info@igb-gruppe.de
2. Tuotteen kuvaus
Käyttötarkoitus: Syksyn koriste-esineet, mukaan lukien pöytäkoristeet, kurpitsat, ripustimet, hahmot, asetelmat ja floristiset materiaalit.
Materiaalin koostumus:
Materiaalit: puu, muovi, keramiikka, metalli, tekstiilit, lasi, styroksi tai luonnonmateriaalit (esim. oksat, kuivatut kukat, käpyjä).
Pinnat: Maalattu, painettu, pinnoitettu tai glitterillä ja maalilla.
Lisäaineet: Maalit, liimat, pinnoitteet tai koriste-elementit, kuten nauhat, höyhenet, sammal tai tekokukat.
3. Mahdolliset vaarat
Palovaara: Koristemateriaalit, kuten puu, tekstiilit, luonnonmateriaalit ja styroksi, ovat erittäin syttyviä.
Tukehtumisvaara: Lapset tai lemmikkieläimet voivat niellä pieniä osia tai koriste-elementtejä.
Leikkaukset: Lasin, metallin tai keraamisten elementtien terävät reunat voivat aiheuttaa vammoja.
Pölyn muodostuminen: Luonnonmateriaalit, kuten kuivatut kukat, sammal tai käpyjä, voivat vapauttaa pölyhiukkasia, jotka ärsyttävät hengitysteitä.
Kemiallinen altistuminen: Maalit, liimat ja pinnoitteet voivat aiheuttaa ärsytystä, jos ne joutuvat suoraan kosketukseen ihon kanssa.
4. Turvaohjeet
4.1 Yleiset turvallisuusohjeet
Pidä poissa lasten ja lemmikkien ulottuvilta, erityisesti pienistä osista tai osista, jotka voidaan niellä.
Pidä poissa avotulesta ja sytytyslähteistä.
Vältä pölyn muodostumista ja käytä hyvin ilmastoiduissa tiloissa.
Käytä suojakäsineitä, jos sinulla on herkkä iho.
4.2 Käyttöön liittyviä huomautuksia
Käytä koriste-esineitä vain niille tarkoitettuun koristeelliseen tarkoitukseen.
Varmista, että se on kiinnitetty kunnolla putoamisen välttämiseksi.
Ole tietoinen rikkoutumisvaarasta käyttäessäsi lasia tai keramiikkaa ja käsittele varovasti.
Käsittele glitteriä, pölyä tai luonnonmateriaaleja varovasti ja puhdista pinta säännöllisesti.
Suojaa sisustus kosteudelta, ellei se sovellu ulkokäyttöön.
4.3 Säilytysohjeet
Varastoi viileässä, kuivassa paikassa valolta suojattuna materiaalivaurioiden ja värimuutosten välttämiseksi.
Pakkaa särkyvät esineet turvallisesti ja säilytä niitä suojassa iskuilta.
Pidä poissa avotulesta ja lämmönlähteistä.
5. Ensiaputoimenpiteet
Terävien reunojen aiheuttamien viiltojen sattuessa: puhdista ja desinfioi haava ja hakeudu tarvittaessa lääkäriin.
Jos maalit tai pinnoitteet ärsyttävät ihoa: Puhdista huolellisesti saippualla ja vedellä.
Jos silmä-ärsytystä esiintyy pölyn tai glittereiden takia: Huuhtele silmät huolellisesti puhtaalla vedellä ja hakeudu lääkärin hoitoon.
Jos pieniä osia on nielty: Älä anna ruokaa tai juomaa ja hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon.
Jos hengität pölyä tai hiukkasia: Anna raittiiseen ilmaan ja hakeudu lääkärin hoitoon, jos sinulla on oireita.
6. Palontorjuntatoimenpiteet
Sopivat sammutusaineet: CO₂, vaahto, jauhe, vesi.
Erityistoimenpiteet: Käytä hengityssuojainta, koska pinnoitettuja tai luonnonmateriaaleja poltettaessa voi muodostua myrkyllisiä höyryjä.
7. Varastointi ja kuljetus
Varastointi:
Säilytä viileässä, kuivassa ja pölyttömässä paikassa.
Pakkaa herkät materiaalit niin, että ne ovat suojassa iskuilta.
Kuljetus:
Pinoa tuotteet turvallisesti ja suojaa niitä iskuilta ja kosteudelta.
8. Hävitysohjeet
Materiaaliriippuvainen hävitys:
Puu ja luonnonmateriaalit: kompostointi tai jäännösjäte.
Muoviosat: Kierrätys tai jäännösjäte paikallisten määräysten mukaisesti.
Lasi tai keraamiset elementit: käytetty lasi tai jäännösjäte.
Pinnoitetut tai yhdistetyt materiaalit: Hävitä jätteen mukana.
Kierrätä pakkausmateriaalit paikallisten määräysten mukaisesti.
9. Lisätietoja
Katso lisätietoja turvallisesta käytöstä tuotteen pakkauksen ohjeista.
Kysymyksiä? Ota yhteyttä osoitteeseen info@igb-gruppe.de.
Osta lisää valikoimaasi vastaavia tuotteita verkosta nyt
Jouluinen hiirenkoriste, vihreä, ruskea, K8cm, 2 kpl
12,65 € 6,32 € varten palaHiiren taikaa joulukoristeissa. Nämä pienet jouluhiiret tuovat joulumielen suoraan kotiisi. Jokainen niistä näyttää uskomattoman söpöltä vihreiden terävien lakkiensa kanssa! Kaksi polyresiinistä valmistettua koristeellista hahmoa ovat yksityiskohtaisia ja rakkaudella käsinmaalattuja. Toinen hiiri kantaa lahjoja, toinen tuo joulukuusen taloon. Monipuoliset koristehahmot taianomaiseen talviseen tunnelmaan. Juhlavien väriensä...
Toimitus 14. lokakuu ** 97% positiivisista Google-arvosteluistaVain 10 jäljellä varastossa.
Lisätietoja** Paitsi ennakkomaksu. Heti kun laskun summa on hyvitetty tilillemme, lähetämme toimituksen sinulle välittömästi.
Koriste-esineet syksylle
Artikkeli, jossa on vain pieniä määriä.
Kausituotteita ei voida järjestää uudelleen!
Last Minute
kaikki alaluokat yhdellä silmäyksellä
- Alumiinilanka koristeluun
- Hääkoristelu
- Joulukoristeet 2025
- Kesäkoriste 2025
- Kevätkoristelu 2025
- Kivet ja hiekka koristeluun
- Koristeelliset hedelmät
- Korit ja kasvikorit
- Kukka vaahto
- Kukkakaupan tarvikkeet
- Kulhot, kattilat ja maljakot
- Kynttilät
- Luonnolliset esineet
- Muistokukkakauppa
- Nauhat ja lahjanauha
- Silkkikukat tekokukat
- Syksyn sisustus 2025
- Tina-ämpäri sinkkiastiat
Last viewed
viimeinen minuutti
sisustusideoita