
Hajautuskoriste puiset minitähdet adventtikoristeet mangopuusta 3cm 9 kpl
1,29 € varten pala
Toimitus 26. heinäkuu **
70 EUR tavaroiden arvosta ei toimituskuluja



Puusta tehdyt joulukoristeet – minitähtiä juhlaviin yksityiskohtiin pöytäkoristelussa
Tämä puinen siroteltava koriste on täydellinen lisä adventtikoristeisiin. Noin 3 cm kokoiset ja 9 osasta koostuvat minikokoiset mangopuutähdet tarjoavat viehättävän tavan lisätä sisustukseesi luonnollinen mutta juhlava ilme. Korkealaatuisesta mangopuusta valmistetuille tähdille on ominaista lämmin ulkonäkö, joka täydentää tyylikkäästi sekä klassista että modernia sisustustyyliä. Halusitpa sitten luoda viihtyisän maalaisromanttisen tunnelman tai korostaa minimalistista skandinaavista tyyliä, näillä puisilla tähdillä on laaja käyttöalue. Mangopuu sopii kauniisti yhteen muiden luonnonmateriaalien kanssa ja lisää ripauksen eleganssia joulukoristeisiin. Käytä näitä ihastuttavia minikokoisia puisia tähtiä toteuttaaksesi luovia ideoitasi paitsi pöydissä ja sivupöydissä, myös adventtikalentereita tai lahjapakkauksia suunnitellessasi.
Tuotteen ominaisuudet yksityiskohtaisesti
- Materiaali: Korkealaatuinen mangopuu
- Koko: noin 3 cm
- Määrä: 9 kappaletta per pakkaus
- Väri: Luonnollinen
- Tyyli: Monipuolinen, sopii maalaistaloon ja skandinaaviseen tyyliin
- Kategoria: Joulupöytäkoristeet
- Käyttö: Adventtikoristeet, lahjapaketointi, tee-se-itse-projektit
Muita mahdollisia käyttötarkoituksia: Epätavanomaiset ja luovat ideat
- Pöytäkoristelu: Käytä puisia tähtiä tyylikkäänä kohokohtana juhlapöydissä tai buffet-tarjoiluissa.
- Luovat joulukalenterit: Lisää tähdet tee-se-itse-joulukalenteriisi saadaksesi lisää viehätystä.
- Lahjapaketointi: Lisää tyylikästä ilmettä lahjoihisi käyttämällä tähtiä katseenvangitsijoina ja kiinnittämällä ne nauhoihin.
- Täydennä huoneen tuoksuja: Yhdistä niitä tuoksuviin mausteisiin tai kuivattuihin kukkiin aistillisen sisustuksen aikaansaamiseksi.
Floristik24:stä löydät muita yhteensopivia tuotteita sisustusideoidesi laajentamiseksi. Luonnonmateriaaleista valmistettu tuikku- tai kynttilänjalat täydentävät täydellisesti puisia tähtiä. Hajallaan olevat koristeelliset tähdet tarjoavat ympäristöystävällisemmän vaihtoehdon muovikoristeille, mikä tekee niistä kestävän valinnan ympäristötietoisiin koristeluihin.
Huomaa:
Koska puuta käytetään luonnontuotteena, jokaisen kappaleen syykuvio ja väri voivat poiketa tuotekuvasta .
Tuotekuvissa näkyvät koriste-esineet ja asusteet eivät sisälly toimitukseen.
Koko: noin Ø3 cm
Paksuus: noin 2 cm
Väri: Luonnollinen
Materiaali: puu (mango)
Määrä: 9 kappaletta
Tuotenro: 22315
Paino: 0,4 kg
Toimitus: 26. heinäkuu **

- uusia artikkeleita joka päivä
- monipuoliset maksutavat
- 97% asiakasarvostelut
- viikoittaiset alennuskampanjat uutiskirjeessä
- youtube-kanavamme selittää monia artikkeleita
- laaja asiakaspalvelu
minimum bestillingsverdi Floristik24.fi: 15 €
EU:n vastuulla
nimi: IGB-Gruppe GmbHsähköpostiosoite: info@igb-gruppe.de
Street: Erlestraße 95
Postinumero: 45894
Kaupunki: Gelsenkirchen
maassa: DE
Puhelinnumero: +49 209 3598 2666
1. Tuotteen ja yrityksen tunnistetiedot
Tuotteen nimi: Hajautuskoriste puiset minitähdet adventtikoristeet mangopuusta 3cm 9 kpl
Valmistaja/maahantuoja: IGB-Gruppe GmbH
Osoite: Erlestraße 95, 45894 , Gelsenkirchen , DE, +49 209 3598 2666,
Yhteystiedot: info@igb-gruppe.de
2. Tuotteen kuvaus
Käyttötarkoitus: Joulun ja uudenvuoden koriste-esineet, mukaan lukien pöytäkoristeet, seppeleet, hahmot, kukka-asetelmat, riipukset ja kukka-asetelmat.
Materiaalin koostumus:
Materiaalit: Puu, muovi (esim. PE, PP), lasi, keramiikka, metalli, tekstiilit, styroksi tai luonnonmateriaalit (esim. oksat, kuori, sammal, käpyjä).
Pinnat: Maalattu, pinnoitettu, lasitettu, painettu tai varustettu glitterillä ja väriaineilla.
Lisäaineet: liimat, väriaineet, koristeteipit, rusetit ja vahat.
3. Mahdolliset vaarat
Palovaara: Koristemateriaalit, kuten puu, luonnonmateriaalit, styroksi ja vahat, ovat erittäin syttyviä.
Viilto- tai puhkaisuvaara: Lasi-, keraami- tai metallielementit voivat aiheuttaa vammoja, jos ne rikkoutuvat tai niissä on teräviä reunoja.
Pölyn muodostuminen: Kuivat luonnonmateriaalit tai kimaltelevat elementit voivat vapauttaa pölyä, joka ärsyttää hengitysteitä.
Tukehtumisvaara: Lapset tai lemmikkieläimet voivat niellä pieniä osia tai irtonaisia koriste-elementtejä.
Kemiallinen altistuminen: Lakat, pinnoitteet ja liimat voivat aiheuttaa ärsytystä, jos ne joutuvat suoraan kosketukseen ihon kanssa.
4. Turvaohjeet
4.1 Yleiset turvallisuusohjeet
Pidä poissa lasten ja lemmikkieläinten ulottuvilta, erityisesti pienten osien tai irtonaisten koriste-elementtien kanssa.
Pidä poissa avotulesta, lämmönlähteistä ja sytytyslähteistä.
Jos olet tuntenut allergioita, vältä suoraa kosketusta glitteriin tai väriaineisiin.
Käsittele särkyviä esineitä varoen.
4.2 Käyttöön liittyviä huomautuksia
Käytä joulukoristeita vain koristetarkoituksiin.
Älä koskaan jätä kynttilöitä palamaan ilman valvontaa ja aseta ne kuumuutta kestäville pinnoille.
Tarkista säännöllisesti luonnonmateriaalien, kuten oksien tai sammaleen, kuivuus palovaaran minimoimiseksi.
Hävitä vaurioituneet koristeet, erityisesti terävät tai rikkoutuneet osat, turvallisesti.
Poista glitter tai pöly varovasti puhdistamalla, jotta pöly ei sekoitu.
4.3 Säilytysohjeet
Säilytä viileässä, kuivassa paikassa valolta suojattuna värimuutosten tai materiaalin kulumisen välttämiseksi.
Pakkaa särkyvät esineet turvallisesti ja suojaa niitä iskuilta.
Suojaa tuotteet kosteudelta ja kosteudelta, erityisesti luonnonmateriaaleista.
5. Ensiaputoimenpiteet
Haavoissa: Puhdista ja desinfioi haava ja hakeudu tarvittaessa lääkärin hoitoon.
Jos pinnoitteiden tai liimojen aiheuttama ihoärsytys: Pese huolellisesti saippualla ja vedellä.
Jos silmä-ärsytystä esiintyy pölyn tai glittereiden takia: Huuhtele välittömästi puhtaalla vedellä ja hakeudu lääkärin hoitoon.
Jos pieniä osia on nielty: Hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon.
Jos pölyä on hengitetty: Anna raittiiseen ilmaan ja hakeudu lääkärin hoitoon, jos oireet jatkuvat.
6. Palontorjuntatoimenpiteet
Sopivat sammutusaineet: CO₂, jauhe, vaahto, vesi.
Erityistoimenpiteet: Käytä hengityssuojainta, koska pinnoitettuja materiaaleja poltettaessa voi muodostua myrkyllisiä höyryjä.
7. Varastointi ja kuljetus
Varastointi:
Säilytä kuivassa, viileässä ja valolta suojattuna.
Pakkaa särkyvät esineet turvallisesti ja suojaa niitä mekaanisilta vaikutuksilta.
Kuljetus:
Kuljeta tuotteita tavalla, joka suojaa niitä iskuilta ja kosteudelta.
8. Hävitysohjeet
Materiaaliriippuvainen hävitys:
Puu, luonnonmateriaalit ja tekstiilit: jäännösjäte tai kompostointi.
Muovi-, lasi- ja metallielementit: kierrätys paikallisten määräysten mukaisesti.
Pinnoitetut tai maalatut esineet: Hävitä jätteen mukana.
Pakkausmateriaalit: Kierrätä paikallisten määräysten mukaisesti.
9. Lisätietoja
Katso lisätietoja turvallisesta käytöstä tuotteen pakkauksen ohjeista.
Kysymyksiä? Ota yhteyttä osoitteeseen info@igb-gruppe.de.
Saatat olla myös kiinnostunut...
Hajautuskoriste Puiset Minitähdet Adventtikoristeet Mangopuusta JoulukoristeetOsta lisää valikoimaasi vastaavia tuotteita verkosta nyt
Koristeelliset tähdet, parveilevat, siniset, Ø4/5cm, 40 kpl
12,90 € 0,32 € varten palaKahdessa sinisen sävyssä koristeellisia tähtiä taianomaiseen joulukoristeeseen. Koe juhlakauden taika sinisillä ja siniharmailla koristeellisilla tähtikuvioillamme! Nämä ihastuttavat joulutähdet sopivat täydellisesti tyylikkään ja kodikkaan tunnelman luomiseen. Tähtien samettinen kimallus tekee niistä todellisen katseenvangitsijan, olipa kyseessä sitten juhlapöytäkoristeet tai kohokohta itse tekemässäsi adventtiseppeleessä. Siniset...
Toimitus 26. heinäkuu ** 97% positiivisista Google-arvosteluista Lisätietoja** Paitsi ennakkomaksu. Heti kun laskun summa on hyvitetty tilillemme, lähetämme toimituksen sinulle välittömästi.
Joulukoristeet
Artikkeli, jossa on vain pieniä määriä.
Kausituotteita ei voida järjestää uudelleen!
Last Minute
kaikki alaluokat yhdellä silmäyksellä
- Alumiinilanka koristeluun
- Hääkoristelu
- Joulukoristeet 2025
- Kesäkoriste 2025
- Kevätkoristelu 2025
- Kivet ja hiekka koristeluun
- Koristeelliset hedelmät
- Korit ja kasvikorit
- Kukka vaahto
- Kukkakaupan tarvikkeet
- Kulhot, kattilat ja maljakot
- Kynttilät
- Luonnolliset esineet
- Muistokukkakauppa
- Nauhat ja lahjanauha
- Silkkikukat tekokukat
- Syksyn sisustus 2025
- Tina-ämpäri sinkkiastiat
viimeinen minuutti
sisustusideoita